Bardzo często można takie pojazdy spotkać gdzieś w mieście podczas oczyszczania ulic. Zamiatarki uliczne są w stanie rozwinąć prędkość do około 50 km/h i chociaż są zbudowane na bazie podwozia auta ciężarowego- są pojazdami sterownymi i wygodnymi nawet w przypadku konieczności pracy na tej maszynie przez wiele godzin każdego dnia. Kluczowe jest jednak także to, jakiego rodzaju wyposażenie posiadają takie zamiatarki, co sprawia, że mogą w sposób efektywny utrzymywać drogi oraz chodniki w czystości. Sprzedaż zamiatarek jest możliwa w ramach renomowanych dystrybutorów tych pojazdów określonych marek. Jedne z najnowocześniejszych modeli znajdziemy na stronie Terberg matec.

Najbardziej charakterystyczne wyposażenie zamiatarki

Tym, co najmocniej wyróżnia ten pojazd spośród innych są szczotki obrotowe, jakie znajdują się na froncie maszyny. Zauważymy je od razu śledząc sprzedaż zamiatarek, najpopularniejsze oraz najczęściej wybierane ich modele. Przeznaczeniem tych szczotek jest zamiatanie i polewanie dróg i chodników po to, aby pozbyć się większych i mniejszych zanieczyszczeń, a także pyłu oraz kurzu. Szczotkami można sterować niezależnie- niektóre modele zamiatarek posiadają dwie, a inne aż trzy szczotki obrotowe. Ewentualnie, dodatkowym wyposażeniem zamiatarki może być opcjonalna, specjalnie wysuwana szczotka, której zadaniem jest docierać do miejsc trudno dostępnych. Polewanie szczotek będących w ruchu obrotowym odbywa się dzięki sporemu zbiornikowi na wodę, jaki znajduje się we wnętrzu zamiatarki. Tak naprawdę są to dwa zbiorniki- jeden na wodę czystą, a drugi na wodę brudną.

Zasysanie większych zanieczyszczeń

Zamiatarki mają także specjalny odkurzacz bądź też dmuchawę, która służy do usuwania większych zanieczyszczeń- na przykład opadniętych liści. Dodatkowe urządzenie ze specjalnym kanałem ssącym pozwala natomiast zasysać zanieczyszczenia- np. większe śmieci i w efektywny sposób się ich pozbywać. Wewnątrz pojazdu znajduje się kontener na śmieci. Niektóre zamiatarki posiadają specjalne, dodatkowe wyposażenie umożliwiające usuwanie fekaliów. Standardem natomiast jest wydajna myjka ciśnieniowa, która dobrze radzi sobie nawet z zaschniętymi zanieczyszczeniami.

https://www.terbergmatec.pl/