Pomieszczenie, które jest bardzo ważne w każdym domu i mieszkaniu. Jadalnia może być tak naprawdę w bardzo różny sposób zaprojektowana w naszych mieszkaniach, wiele zależy od tego, jaką przestrzenią dysponujemy i jak dużej jadalni potrzebujemy. Czasem udaje się takie miejsce wydzielić w ramach kuchni. Innym razem jest to część pokoju dziennego. A jeszcze innym razem jadalnia stanowi całkiem odrębne pomieszczenie. Tak czy inaczej- takie miejsce jest nieodzowne od święta i na co dzień i jeśli tylko spotykamy się w nim regularnie, aby wspólnie zjadać posiłki- jest to jedno z najważniejszych miejsc w całym mieszkaniu. Dlatego też dobierając poszczególne elementy do takiego wnętrza warto przede wszystkim postawić na ich jakość.

Jak duża powinna być nasza jadalnia?

Wiele osób na co dzień chciałoby, aby ich jadalnia była kompaktowa i nie zajmowała zbyt wiele miejsca, zwłaszcza jeśli jest zaaranżowana w ramach innego wnętrza. Jednakże, w momencie, kiedy planujemy imprezę lub kolację, na którą chcemy zaprosić kogoś jeszcze- potrzebujemy tego miejsca znacznie więcej. I to warto przewidzieć już na etapie projektowym. Tym samym, zastanawiając się, jak dobrać stół do jadalni warto rozważyć mebel, który będzie miał funkcję składania i rozkładania. Na co dzień będzie można taki stół złożyć tak, aby był w stanie pomieścić domowników i tak, aby nie przeszkadzał w życiu codziennym. Na specjalne okazje będzie można taki stół rozsunąć, a tym samym- w kilka chwil zrobić dodatkowe miejsce dla gości. Zarówno stoły prostokątne, kwadratowe jak i okrągłe posiadają funkcję rozkładania- nie musimy więc martwić się o to, czy nie będziemy mieć problemu z dobraniem takiego stołu do naszego wystroju. To praktyczne i często wybierane rozwiązanie, które doskonale sprawdza się nie tylko w małych mieszkaniach.

Z jakiego materiału powinien być wykonany taki stół?

To również bardzo ważna kwestia związana z tym, jak dobrać stół do jadalni. Meble wykonywane ze sklejki lub też z bardzo cienkich metalowych rurek najczęściej nie są trwałe i często wymagają wymiany. Nie prezentują się też zbyt elegancko. Dlatego też chcąc kupić solidny stół na lata- najlepiej celować w meble z drewna. Zarówno klasyczne jak i nowoczesne modele takich stołów znajdziemy na polanomeble.pl. Stół drewniany wspaniale się prezentuje w każdym wnętrzu, wygląda masywnie, a rysunek drewna i naturalne usłojenie widoczne na blacie takiego stołu naprawdę robią wrażenie. W przypadku takiego mebla stół sam w sobie stanowi ogromną ozdobę wnętrza. To piękny mebel do miejsca, w którym będziemy chcieli podejmować gości- będzie mógł bez wątpienia pełnić funkcję reprezentacyjną.

Do takiego stołu bez trudu uda się nam też dobrać drewniane krzesła. Aby dodać jadalni przytulnego charakteru, a sobie zapewnić wygodę podczas spożywania posiłków- można pokusić się o krzesła tapicerowane lub nawet niewielkie fotele. Mamy ogromne pole do popisu w kwestii doboru takich krzeseł- wszystkie mogą być identyczne, ale możemy też dobierać je parami lub nawet każde krzesło wybrać oddzielnie tak, aby razem stworzyły oryginalną całość. Styl jadalni może współgrać z innymi elementami wystroju mieszkania, ale możemy też puścić wodze fantazji i pokusić się o coś szalonego.