Dobre jedzenie jest podstawą funkcjonowania każdej restauracji. Bardzo często jest jednak stawiane na równi z wystrojem miejsca, w którym to jedzenie się spożywa. Klimatyczne i przytulne restauracje są wieczorami naprawdę oblegane tak, że trzeba dokonywać w nich rezerwacji stolików. Jak sprawić, aby nasza restauracja była właśnie takim miejscem? Przede wszystkim już na starcie zadbajmy o jej wyjątkowy charakter i nie oszczędzajmy na jej wystroju. Raz zaprojektowana i wykonana aranżacja z pewnością będzie mogła posłużyć nam na dłuższy czas, zwłaszcza jeśli postawimy na materiały charakteryzujące się wysoką jakością.

 

Restauracje z charakterem

 

Dobrze, aby wystrój restauracji był po części spójny zarówno z jej nazwą jak i z serwowaną kuchnią. Kuchnia włoska to doskonały pretekst do tego, aby urządzić restaurację w ciepłych barwach, wykorzystać na ścianach farbę strukturalną, a także plakaty i zdjęcia właśnie z tego państwa. Kuchnia meksykańska daje nam możliwość zastosowania niemalże całej, jakże bogatej palety barw na naszej sali restauracyjnej. Postarajmy się, aby miejsca do siedzenia były wygodne, a ściany nie stały puste- z powodzeniem mogą pojawić się tutaj stylowe dekoracje, które dodają niejednemu miejscu tego niepowtarzalnego charakteru.

 

A jak projektować z praktycznego punktu widzenia?

 

Przede wszystkim tak, aby łatwo było wszystko utrzymać w czystości, a także w taki sposób, aby wszystkie elementy wykończenia były odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na wilgoć. Restauracja jest miejscem publicznym, goście chodzą tutaj w obuwiu zewnętrznym, często wnoszą do środka deszcz czy też śnieg, dodatkowo łatwo tutaj o rozlanie czegoś czy po prostu o zarysowanie podłogi. Dlatego też wybierając materiał na jej wykończenie- postawmy na terakotę lub glazurę o wysokiej klasie ścieralności. Płytki takie jak Casabella będą nie tylko ładne, ale doskonale poradzą sobie z wilgocią, nie będą się też wycierać nawet w obiektach o dużym natężeniu ruchu. Z pewnością jest to więc rozwiązanie praktyczne, które na pewno się nam sprawdzi.

 

Wybierając płytki możemy postawić na nowoczesne kolekcje, które zawierają piękne imitacje naturalnych materiałów takich jak drewno, marmur czy granit. Im gęściejszy wzorek na płytkach tym mniej będzie znać na nich zabrudzenia i ewentualne zarysowania, co oznacza, że dłużej będą one mogły cieszyć nasze oko swoim niemalże nieskazitelnym wyglądem. Pamiętajmy, aby wybrana przez nas glazura pasowała do innych elementów wykończenia i tworzyła z nimi spójną całość.