Kominek jest jedną z częściej pojawiających się pozycji do realizacji w nowym mieszkaniu, we wnętrzu hotelowym czy też w restauracji. Za pewne dzieje się tak ze względu na fakt, że tym jednym elementem możemy od razu, bardzo szybko podnieść atrakcyjność każdego wnętrza, niezależnie od tego, w jakiej stylistyce jest ono utrzymane. Kominki wolnostojące dobrych producentów, którzy mają wiele pozytywnych opinii, są łatwe w użytkowaniu i bezpieczne. Stanowią też doskonałą alternatywę dla kominków do zabudowy, przy których zazwyczaj zakres prac budowlanych do wykonania jest znacznie szerszy.

 

Kominek typu koza- co go wyróżnia?

 

Takie kominki wcale nie są nowością, jednakże dostępne w tym momencie na rynku kominki tego rodzaju z pewnością wyglądają bardziej profesjonalnie niż niejeden model takiego kominka z przeszłości. Cechą charakterystyczną takiego pieca wolnostojącego jest dość masywna komora spalania, która jest wykonywana z grubego żeliwa. Posiada ona specjalne drzwiczki, którymi dokładamy opał do paleniska. Sam piec bardzo często posiada liczne ozdobniki i dekoracje, co nadaje mu atrakcyjnej i stylowej formy. Całość osadzona jest na krótkich, giętych nóżkach. Kominek typu koza jest jednym z najpopularniejszych typów kominków wolnostojących.

 

A jeśli nie koza to jaki kominek?

 

Kominek typu koza nie jest jednak jedyną możliwością. Obecnie na rynku możemy znaleźć kominki wolnostojące stylizowane na stare piece kaflowe, a także znacznie nowocześniejsze wersje takich kominków w postaci prostej, minimalistycznej, czarnej kasety. W nowoczesnych wersjach kominków często czołowa szyba jest zaokrąglona po to, aby jeszcze ładniej wyeksponować palące się wewnątrz palenisko. Jak więc widać, istnieje przynajmniej kilka różnych typów takich pieców, a co za tym idzie łatwo można wybrać taki, jaki trafi w nasze gusta i który będzie pasował do stylistyki wnętrza, w jakim będzie miał się znaleźć. Wystarczy tylko zapoznać się z ofertą znanych producentów, aby zobaczyć najmodniejsze w danym sezonie modele.

https://kominkiznorwegii.com/oferta/kominki/