Prowadzenie własnego biznesu wiąże się ze sporymi kosztami, które w dzisiejszych czasach znacząco podnosi zwłaszcza energia elektryczna. Ceny prądu rosną, dlatego właściciele firm szukają alternatywnych rozwiązań, wśród których na pierwszym planie znajduje się fotowoltaika. Szczególnie polecane jest zintegrowanie jej z magazynami energii, które dają wiele korzyści. Jakich? Sprawdźmy!

Magazyny energii, czyli sposób na zwiększenie autokonsumpcji i oszczędności

Jak powszechnie wiadomo, instalacja fotowoltaiczna wytwarza prąd bezpośrednio z promieniowania słonecznego. Inwestycja w magazyny energii pozwala gromadzić jego nadwyżki, powstające w momencie pracy paneli PV z największą wydajnością (np. w sezonie letnim), a następnie ich wykorzystanie w dowolnym momencie. Pozwala to zwiększyć autokonsumpcję w firmie i uniezależnić się od sieci elektroenergetycznej. Dzięki magazynowaniu energii nie musisz sprzedawać i kupować prądu, co pozwoli Ci zyskać spore oszczędności.

Co więcej, urządzenia tego typu okazują się niezwykle korzystne dla tych firm, które korzystają z samochodów elektrycznych albo pomp ciepła. Pozwalają zoptymalizować koszty związane z ich użytkowaniem, co także pozwala znacząco obniżyć rachunki za prąd.

Przerwy w dostawach prądu? Z magazynami energii to przeszłość!

Oszczędności to jednak niejedyna korzyść, jaką zapewniają magazyny energii. W przedsiębiorstwach, gdzie płynność działania ma kluczowy wpływ na efektywność realizowanych zadań ma największe znaczenie, urządzenia te mogą pełnić funkcję zasilania awaryjnego. W praktyce oznacza to, że pracownicy mogą realizować swoje zadania nawet w przypadku awarii sieci i przerw w dostawach prądu.

Mówiąc krótko, magazyny energii pozwalają zyskać maksymalne bezpieczeństwo energetyczne i rozwijać biznes bez ryzyka przestojów.

Ile kosztuje magazyn energii dla firmy?

Zakup i montaż magazynu energii wiąże się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, co może wydawać się sporą kwotą. Warto jednak pamiętać, że generowane przez urządzenie oszczędności umożliwiają uzyskanie szybkiego zwrotu z inwestycji – nawet w ciągu kilku lat.

To jednak nie wszystko. Przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowania, rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych, które znacząco obniżą koszty początkowe. Wszystko to sprawia, że inwestycja w magazyn energii jest niezwykle opłacalna i poleca się ją zarówno mniejszym, jak i większym firmom – bez względu na branżę, w jakiej działają.

https://elektromasters.com.pl/